czwartek, 15 lutego 2018

18 książek które chciałabym zdobyć lub przeczytać w 2018 roku

 Jak co roku, staram się robić listę kilkunastu książek, które chciałabym jak najszybciej przeczytać. Dlatego robię sobie cele na dany rok, żeby mieć chociażby większą motywację. Także myślę żeby zrobić na koniec roku motywację z tym, co się spełniło. Jak zwykle, mam nadzieję że jednak uda się z nich sporo przeczytać. Pierwszą książką jest Krucyfiks Chrisa Cartera. Jedna dziewczyna na Instagramie, dodała zdjęcie z inną książką tego autora. Na tyle mnie zaciekawiła, że postanowiłam zobaczyć która to jest część, czy jest również zaliczana jako kontynuacja. Okazało się że od "Krucyfiks" jest pierwszy, dlatego pojawił się na mojej liście. W domu, to nowość od Cobena, która wyszła prawdopodobnie w styczniu, ale mogę się mylić. Autor nigdy nie zawodzi, dlatego na nią mam chętkę. Margo to powód przez który chcę się zapoznać z twórczością Fisher. Ma różne opinie, ale i tak jestem jej ciekawa. Twoim śladem akurat dodałam tutaj z czystej ciekawości. Zwykła młodzieżówka którą pewnie szybko się przeczyta. Dwie ostatnie książki Hoover, Slammed i It ends with us  również za dużo nie wnoszą do listy. Jestem nimi bardzo zainteresowana, może i ja zakocham się w tej autorce. 


Mam wrażenie że Dwór cierni i róż każdy czytał, tylko nie ja. Cała seria jest mocno zachwalana, dlatego mam wobec niej trochę duże oczekiwania. Ból za ból to młodzieżówka na która mam chęć przez to że jej współautorką jest Jenny Han. Czytałam pierwszą część czytałam i bardzo mi się podobała, dlatego w moich planach jest również P.s. I still love you oraz Always and forever Lara Jean. Niestety po angielsku, ponieważ nie zapowiada się żeby zostały one wydane w Polsce. Tym samym powodem sięgnę po The bitter kingdom oraz The winner's kiss. Przynajmniej poćwiczę trochę swój angielski. 


Układ oraz Na krawędzi nigdy to znów kolejne młodzieżówki na które mam większą ochotę niż na inne. Promyczek to ponoć najpiękniejsza powieść, gdzie każdy, nawet twardziel się wzrusza. Dlatego chcę również na siebie przećwiczyć czy mam serce z kamienia. :) Powietrze, którym oddycha to pierwsza część serii tej autorki. Czytałam jej "Kochając Pana Danielsa" które uwielbiam, dlatego chcę się zmierzyć również z tą powieścią. Okrutna pieśń to nowość od kilkunastu dni. Zbiera same pochlebne opinie, więc jestem ciekawa tak naprawdę za co. Za Pieśń jutra mam nadzieję że niedługo uda mi się zabrać. Jest to trzecia część mojej ulubionej serii. Ciekawość mnie zżera, jak wypadła wśród swoich poprzedniczek.


A wy macie jakieś książki które koniecznie chcecie przeczytać w tym roku?

12 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki, aby Ci się udało przeczytać wszystkie tytuły. Polecam Promyczka i książkę W domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już od dawna nie robię sobie planów. Ale życzę Tobie abyś przeczytała wszystkie te książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Układ", "Na krawędzi nigdy", "Pułapka uczuć" to jedne z moich ulubionych książek, bardzo lubię też "Powietrze, którym oddycha" oraz ostatnio przeczytany przeze mnie "Dwór cierni i róż", chociaż mam wrażenie, jeśli chodzi o ten drugi tytuł- że dopiero kolejne tomy pokażą mi niesamowicie niesamowitą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również mam w planach sięgnąć po książki Colleen Hoover. Oprócz tego mam nadzieję przeczytać jak najwięcej książek ulubionych autorów, czyli Stephena Kinga, Remigiusza Mroza, Agaty Christie i Lucy Maud Montgomery. A jak wyjdzie? Czas pokaże :)
  Powodzenia w planach! ;* Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 5. "Twoim śladem" polecam bardzo gorąco, zdecydowanie warto przeczytać! <3 Życzę powodzenia w wypełnianiu postanowień! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia ;) Ja mam w planach ,,Okularnika" Bondy, który już czeka na mnie od dawna. Ponadto, ,,Ofiarę bez twarzy", ,,Folwark zwierzęcy".. A nad innymi jeszcze się zastanowię ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie robie planów bo rzadko się ich trzymam 😐. Jesli jakaś książka wpadnie mi w oko to prostu ją kupuje i czytam.

  ZAPRASZAM do mnie 😊
  http://grovebooks.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoim śladem i jej kolejna część czeka na swoją kolej :) Jeśli chodzi o Slammed to czytałam i trzecia część historii już mnie porwała. Zaś it ends with us – jest dobra, ale według mnie za dużo było wokół niej szumu i straciła dla mnie swój „urok”. Układ czytałam i jest świetny. Ogólnie tę serię autorki polubiłam bardzo :) Na krawędzi nigdy czytałam i ok, ale jakoś mnie nie pochłonęła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam spośród nich "Margo", "It ends with us" i "Promyczka". Wszystkie bardzo mi się podobały:) W tym roku chciałbym przeczytać kilka książek Musso i Hoover, a resztę będę dobierać na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. It ends with us - czeka również na mnie.
  Polecam Ci "Promyczka", bardzo dobra książka! ;)

  A ja koniecznie w tym roku muszę przeczytać "Cudowny chłopak" <3

  www.blaskksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Exploring with books , Blogger